همه چیز درباره داروهای لاغری

استفاده از داروهای لاغری برای تناسب اندام

از آنجایی که امروزه اغلب خانم ها برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام خود راه های مختلفی را امتحان می کنند، امروز در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از روش های رایج در میان خانم ها که برای کاهش وزن خود از آن استفاده می کنند، آشنا کنیم. البته این روش در میان آقایان هم وجود دارد و گاهی اوقات آقایان نیز برای کاهش وزن خود ممکن است این راه را در پیش بگیرند. تقریبا می توان گفت که این روش موثری در کاهش وزن و در نهایت حفظ تناسب اندام می باشد. احتمالا تا الان حدس زده اید که این روش چیست. بله درست است. روشی که امروز می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم مصرف داروهای لاغری است به طور کلی می توان گفت که همه داروها حتی ساده ترین آنها، مانند داروهای سرماخوردگی، در کنار مزایا و خاصیت هایی که دارند و در موارد مورد استفاده قرار می گیرند، به طور قطع عوارضی هم نیز دارند و نمی توان منکر این عوارش شد. حتما تا کنون چندین بار شنیده اید که مصرف سر خود و بدون نسخه هرگونه دارو ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتر و یا حتی آسیب رساندن به دیگر قسمت های بدن می شود و این مسئله کاملا صحیح است. بنابراین، به جرات می توان گفت که مصرف داروهای لاغری نیز از این موضوع مستثنی نیست. به عبارتی دیگر مصرف سر خود و بدون نسخه داروهای لاغری می تواند تبعات به مراتب وحشتناک تری به همراه داشته باشد. مصرف داروهای لاغری به خودی خود می توانند باعث ایجاد مشکلات مختلفی شوند چه برسد به اینکه بدون نسخه پزشک متخصص تغذیه هم مورد استفاده قرار بگیرد. پس اگر شما هم جزء همان دسته افرادی هستید که بدون نسخه و سر خود از داروهای لاغری استفاده می کنید بهتر است از هم اکنون مصرف داروهای لاغری را متوقف کنید، آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید و تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. اصلا هم نگران نباشید چرا که به قول معروف جلوی ضرر را از هرجا بگیری منفعت است.

 

 

 

آشنایی کلی با داروهای لاغری

داروهای لاغری در بازار، داروخانه ها و بسیاری از سایت ها به فروش و عرضه می رسند. داروهای لاغری انواع مختلفی دارند و به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. داروهای لاغری شیمیایی و گیاهی. انواع مختلف این داروها خاصیت ها و کاربردهای متفاوتی دارند. برخی از داروهای لاغری به منظور کاهش اشتها مورد استفاده قرار می گیرند و برخی دیگر ادعا می کنند که در کمترین مدت زمان ممکن منجر به چربی سوزی بدن و تناسب اندام می شود. در کل همیشه مصرف داروهای لاغری گیاهی بیشتر از داروهای شیمیایی توصیه می شوند. اما نمی توان اظهار  داشت که داروهای لاغری گیاهی هیچ گونه عوارضی ندارند. عوارض داروهای لاغری معمولا شامل موارد ذیل می شود: حالت تهوع، یبوست، سرگیجه، استفراغ، بالا بردن فشار خون و همچنین ضربان قلب است. در موارد دیگر، عوارض جدی تری هم شامل می شوند. عوارضی مانند سکته قلبی، مشکلات معده و روده و همچنین نفس تنگی. البته میزان عوارض داروهای لاغری در صورتی که با تجویز و دستور پزشک و یا متخصص تغذیه باشد تا حد زیادی کاهش می یابد.

 

 

 

داروهای لاغری و سلامت بدن

به طور کلی سلامت بدن به حالت کاملا خوب بدن از نظر جسمی، روحی و اجتماعی است و در زندگی هر روز هر انسان کمک می کند تا فرد زنده بماند، زندگی سالمی داشته باشد و رشد کند. به خاطر داشتن دو نکته اساسی و مهم در مورد سلامت هر انسانی لازم است. اول اینکه حفظ سلامت برای بقا، موفقیت و حضور در جامعه ضروری است. دوم انسان ها برای حفظ سلامت و تناسب اندام خود ممکن است از داروهای لاغری استفاده کند در حالی که نمی دانند همین داروها باعث به خطر انداختن سلامت شان می شود. یکی از مواردی که از عوارض های خطرناک مصرف داروهای لاغری به شمار می رود، اعتیاد است. بله تحقیقات نشان داده است که داروهای لاغری ممکن است اعتیاد آور باشند. البته نمی توان همه داروهای لاغری را با این دید قضاوت کرد. داروهای لاغری در سراسر جهان وجود دارند که دارای تاییدیه سازمان بهداشت دارو هستند و برای کاهش وزن و تناسب اندام نیز به کار می روند. افراد بسیاری که اضافه وزن دارند از این داروهای لاغری استاندارد استفاده نموده و کاملا راضی هستند. اغلب پزشکان با مصرف داروهای لاغری برای کاهش وزن، تناسب اندام و درمان چاقی مخالف هستند. آنها معتقدند که اکثر افراد چاق با افراط در خوردن غذا و استراحت بیش از حد چاق شده اند و سلامت خود را به خطر انداخته اند. پس با کنترل غذا خوردن و کمی مراعات و برنامه ریزی می توانند تناسب اندام را بدست آورند و نیازی به مصرف داروهای لاغری ندارند. البته همه پزشکان هم بر این باور نیستند و نمی توان به طور قطع گفت که استفاده از داروهای لاغری به منظور کاهش وزن درست است یا خیر. نکته ای که تقریبا می توان گفت در باور همه پزشکان در مورد داروهای لاغری یکسان است، این است که پزشکان معتقدند سبک زندگی بر سلامت و تناسب اندام عاملی بسیار موثر است اما در این میان نمی توان منکر ژنتیک و اختلاف فیزیولوژیکی شد. بنابراین، کاهش وزن و تناسب اندام هر فرد تنها محدود به مصرف داروهای لاغری نمی شود بلکه با شناخت و تشخیص درست نوع متابولیسم بدن هر فرد توسط پزشک و متخصص تغذیه می تواند به کاهش وزن و تناسب اندام کمک شایانی کند. چاقی و اضافه وزن خود می تواند یک نوع بیماری تلقی شود. بنابراین، استفاده از داروهای لاغری ممکن است یکی از راه های پیشنهادی پزشک و متخصص تغذیه برای افرادی که به مشکل اضافه وزن دچار هستند، باشد.

 

 

 

مصرف داروهای لاغری یا راه های دیگر؟

از آنجایی که فروش و عرضه داروهای لاغری رایج شده است، مصرف آن نیز امری عادی و طبیعی است. علی رغم وجود برخی داروهای مفید و موثر در کاهش وزن و تناسب اندام، بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه با مصرف این نوع داروها به منظور کاهش وزن موافق نیستند و راه های دیگری را برای تناسب اندام پیشنهاد می کنند. اولین مسئله ای که یک پزشک و یا متخصص تغذیه ممکن است به شما پیشنهاد دهد این است که بر خوردن غذاهایتان کنترل داشته باشید و فعالیت تان را در طول روز بیشتر کنید. به عبارتی دیگر از نظر متخصصان و مشاوران تغذیه ورزش کردن و انجام تمرین ها و حرکت های مخصوص می تواند یکی از موثر ترین راه ها برای کاهش وزن واقع شود. چرا که ورزش هم می تواند بر سلامت روح و روان شما اثر مثبت بگذارد و هم سلامت جسم تان. همین موضوع به خودی خود می تواند منجر به تناسب اندام شما شود. در کاهش وزن اگر از داروهای لاغری استفاده نشود به مراتب بهتر است. وقتی به راحتی می توانید به وزن ایده آل خود برسید چرا سلامت خود را با مصرف داروهایی که عوارض دارند به خطر بیندازید؟ از طرفی ورزش کردن برای کاهش وزن از طبیعی ترین و بهترین راه های کاهش وزن به شمار می رود. چرا که سلامت جسم و روح شما را تضمین می کند. عوارض داروهای لاغری به مراتب بیشتر از منفعت آن است. عوارضی که ممکن است پیامدهایی جبران ناپذیر را با خود به همراه داشته باشند.

 

 

 

عوارض داروهای لاغری و نکاتی در مورد آن

اینکه فرد بتواند در مدت کوتاهی وزن زیادی کم کند و به سرعت به وزن دلخواه خود برسد آرزوی همه افراد چاق است. همه افرادی که با مشکل اضافه وزن مواجه هستند می خواهند زودتر به هدف خود برسند. اما این راه اراده قوی می طلبد. برخی از شرکت های سازنده داروهای لاغری ادعا می کنند که فرد با مصرف این دارو در مدت زمان کوتاهی وزن چشمگیری را از دست خواهد داد. ممکن است این ادعا تا حدودی درست باشد اما عوارض این داروها نیز مهم است. البته به تشخیص و تجویز پزشک و متخصص تغذیه می توان این عوارض ها را تا حد امکان کاهش داد اما نه به طور کامل. از آنجایی که مصرف داروهای لاغری هم راحت است و هم در نهایت نتیجه خوبی را در پی خواهد داشت، ممکن است بسیاری از افراد از این داروها سرخود و بدون تجویز پزشک و یا متخصص تغذیه استفاده کند که صد البته کار نادرستی به حساب می آید. پس بهتر است قبل از مصرف این دارو حتما با پزشک و یا متخصص در این زمینه مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که عوارض داروهای لاغری شاید تا حدودی قابل کنترل باشند اما نمی توان به طور کلی آنها را از بین برد. مصرف این نوع داروها قوانین مخصوص به خودش را دارد. به هر حال اگر ناچار برای کاهش وزن به مصرف دارو مجبور هستید به خاطر داشته باشید که حتما در مورد بیماری که به آن دچار هستید، داروها و یا مکمل هایی که مصرف می کنید، سابقه پزشکی و آلرژی با او مشورت کنید. یا حتی اگر باردار هستید و یا در دوران شیردهی به سر می برید، وی را از این موضوع مطلع کنید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که حتی اگر قصد بارداری دارید حتما با پزشک و یا متخصص تغذیه خود مطرح کنید.

 

 

 

 

استفاده از داروهای لاغری برای خانم ها وآقایانی که اضافه وزن برای آنها سبب ایجاد مشکلات مختلفی شده است و همچنین خانم ها و آقایانی که از عدم داشتن تناسب اندام خود بسیار رنج می برند، از اضافه وزن خسته شده اند و تصمیم به کاهش وزن و حفظ سلامت خود گرفته اند، توصیه می شود.

دیدگاه0

یک پاسخ ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی با * مشخص شده اند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بستن

خبرنامه

اشتراک