لاغری شکم

چه بخوریم

افرادی که با تجمع چربی های انباشته در ناحیه شکم همراه هستند، ممکن است تا به حال از رژیم ها و یا محصولات غذایی متنوعی به منظور لاغری شکم بهره برده باشند که به نتیجه اثربخشی دست نیافتند. بنابراین  در زیر چند خوراکی که می تواند در این راستا به شما کمک بسزایی نماید را معرفی می نماییم که عبارتند از:

 

برای لاغری شکم چه بخوریم

دانه چیا:

یکی از موثرترین خوراکی هایی که به منظور از دست دادن چربی های شکمی به بیماران توصیه می شود، دانه چیا (chia) است. این دانه ها علاوه بر اسید چرب (ALA) حاوی مقادیر زیادی پروتئین است که از تجمع چربی در این ناحیه جلوگیری می نماید. این دانه ها را می توانید به همراه ماست مخلوط کرده و در کنار وعده های غذایی میل نمایید و یا عسل و دارچین را نیز به آن افزوده و برای لاغری شکم از آن استفاده نمایید.

شکلات تلخ:

از دیگر خوراکی های که می تواند به حذف چربی شکمی در بیماران کمک شایانی نماید، استفاده از شکلات تلخ است. افزایش متابولیسم بدن از مزیت های این خوراکی به شمار می آید که به از دست دادن وزن اضافی کمک موثری می نماید.

این خوراکی اثربخش، در بردارنده فلاونوئید است و افرادی که از این محصول در برنامه رژیم غذایی خود استفاده می نمایند، دارای شاخص توده بدنی پایین تری هستند. افرادی که به دنبال پاسخ برای لاغری شکم چه بخوریم هستند، توصیه می نماییم که با مصرف سی الی چهل گرم شکلات تلخ هفتاد درصد در طی روز، با کاهش وزن قابل توجهی همراه می شوند.

روغن نارگیل:

افرادی که به دنبال از دست دادن چربی های شکمی هستند، لازم است که به مدت دوازده هفته از این خوراکی به همراه وعده های غذایی خود استفاده نمایند تا بعد از این زمان، حاصل اثربخش آن را در لاغری شکم مشاهده نمایند. اسید لوریک موجود در این روغن سبب می گردد که کالری موجود در آن پیش از آن که به چربی تبدیل گردد، در بدن فرد به انرژی تبدیل شود.

سیب زمینی آب پز:

این خوراکی علاوه بر خواص بسیار زیاد، حاوی مواد مغذی بسیاری است که علاوه بر لاغری شکم، به منظور بهبودی بدن فرد نیز بسیار موثر است. افراد با مصرف این محصول آب پز و سفید، به شکل طبیعی با احساس سیری مضاعفی همراه می شوند که این امر به کاهش وزن آن ها کمک شایانی می نماید. در صورتی که اجازه دهید تا این خوراکی بعد از جوشیدن کمی خنک تر شود، مقادیر بسیاری نشاسته مقاوم تولید می کند، ماده فیبر مانند که برای از دست دادن وزن بسیار تاثیرگذار است.

آووکادو:

از محصولات غذایی دیگر که در چربی سوزی شکم نقش بسیار موثری دارد را می توان به آووکادو اشاره کرد. زیرا چربی موجود در این میوه اشباع نشده است که این امر به خاص بودن و همچنین دسته بندی آن در گروه مواد غذایی سالم کمک به سزایی می نماید. این میوه نقش موثری در تقلیل کلسترول خون، از دست دادن چربی های پهلو و شکم و همچنین احساس سیری در فرد دارد.

گریپ فروت:

این میوه از برگزیده ترین خوراکی هایی است که به از دست دادن چربی های انباشته در ناحیه شکم کمک به سزایی می نماید. براساس مطالعات دوازده هفته ای انجام شده بر روی بیش از نود و یک نفر از افرادی که به دنبال پاسخ مناسب برای لاغری شکم چه بخوریم هستند، مصرف نیمی از گریپ فروت تازه پیش از وعده های غذایی به از دست دادن سه و نیم پوند وزن معادل یک کیلو و ششصد گرم در بیماران کمک شایانی می نماید.

مصرف نیمی از این میوه به مدت نیم ساعت پیش از بعضی از وعده های غذایی در طی روز، احتمال دارد که شما حس سیری بیشتری نمایید و در نتیجه درصد کالری کلی پایین تری را استفاده نمایید.

کلیه خوراکی های نامبرده از محصولات غذایی مناسب برای لاغری شکم به شمار می آیند که افراد می توانند در برنامه رژیم غذایی خود از آن استفاده نمایند.

 

گریپ فروت:

پیشنهاد می کنیم از پست مشاوره غذایی برای لاغری دیدن کنید.

راهکارهای مناسب به منظور لاغری شکم

در ادامه مقاله برای لاغری شکم چه بخوریم لازم است که در مورد راهکارهای مناسب به منظور از دست دادن تجمع چربی های انباشته در ناحیه شکم، مواردی را نیز بیان نماییم. برای لاغری شکم، بایستی بدانید که بزرگی و همچنین مقدار چربی شکم به ژنتیک، قدرت اراده و همچنین مقدار متابولیسم بدن و … بستگی دارد.

تدابیر و نگرش های متعددی به منظور از دست دادن و لاغری شکم وجود دارد که برای همه افراد یکسان نیست. درک این که کدام راهکار برای لاغری شکم مثمر ثمر است، از طریق آزمون و خطا معین می گردد که در افراد مختلف متغیر است. بنابراین موارد بیان شده در زیر راهکارهای مناسبی است که می تواند در این راستا به شما کمک زیادی نماید که عبارتند از:

مصرف پروتئین بیشتر

در هر گرم پروتئین تقریباً بین بیست و پنج تا سی درصد کالری در زمان هضم مواد غذایی سوزانده می شود، این در حالی است که بین شش تا هشت درصد از این کالری در کربوهیدرات ها روی می دهد. به عبارتی هر پنجاه گرم پروتئین به میزان برابر از کربوهیدرات ها معادل چهل و یک کالری بیشتر سوزانده می شود.

توجه نمودن به برچسب مواد غذایی

بهتر است از فهرست محصولات غذایی حاوی شربت ذرت با فروکتوز بسیار بالا و یا خوراکی های اشباع شده با گلوکز و هر مواد غذایی که برای تناسب اندام و همچنین تندرستی بدن شما زیان آور است، خودداری نمایید.

 

توجه نمودن به برچسب مواد غذایی

انجام تمرینات نشسته

براساس تحقیقات صورت گرفته، در صورتی که تمرین انجام فعالیت آن به شکل خوابیده و یا نشسته باشد، تقریباً تا حدود سی درصد کالری بیشتری را می سوزاند که این امر به لاغری شکم کمک به سزایی می نماید. بهتر است که در ادامه فعالیت های ورزشی از ترکیب تمرینات بالاتنه و همچنین پایین تنه نیز استفاده نمایید.

بالا بردن میزان فعالیت های روزانه

انجام هر فعالیت بدنی، ولو آن هایی که از انجام آن ممانعت می نمایید نظیر مرتب کردن انباری و یا منزل، باغچه کاری و یا غیره؛ همچون فرصتی مناسب برای سوزاندن چربی به شمار می آید که می تواند به منظور از دست دادن تجمع چربی های انباشته شکمی گزینه مناسبی به شمار آید.

به این ترتیب طی کردن یک در میان پله ها می تواند فرصت خوبی برای انجام تحرک بیشتر به حساب آید. البته در این راستا تماشا کردن فیلم های ورزشی سبب می شود که از نظر روانی و همچنین ذهنی، شما آمادگی انجام فعالیت های جسمی را پیدا کنید.

شکست رکورد شخصی

بهتر است که در انجام تمرینات ورزشی با خود رقابت نمایید. به منظور از دست دادن چربی های شکمی لازم است که انجام تمرینات ورزشی را به خاطر بسپارید 

برای لاغری شکم چی بخوریم...

دیدگاه0

یک پاسخ ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی با * مشخص شده اند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بستن

خبرنامه

اشتراک