رسیدن به لاغری با مصرف سرکه سیبتناسب اندام 
لاغری با سرکه سیب راه دارد

سرکه سیب دارای خواص بینظیریست که یکی از آن ها لاغریست برای این امر باید به طور مرتب و روزانه این مواد را در شکل های مختلف مصرف کنید.
معجزه سرکه سیب برای لاغری و کاهش وزن با روش صحیح مصرف آن
آیا سرکه سیب میتواند باعث کاهش وزن شود؟ سرکه سیب، برای هزاران سال است که به عنوان یک تونیک سالم مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات نشان می دهد، که بسیاری از مزایای سلامتی مانند:کاهش سطح قند اما آیا می توان سرکه سیب را برای کاهش وزن به رژیم غذایی خود اضافه کرد ؟ این مقاله تحقیقاتی در مورد سرکه سیب و کاهش وزن مورد بررسی قرار می دهد و همچنین در مورد ترکیب آن در رژیم غذایی شما راهنمایی هایی را آورده است.

سرکه سیب چیست و چه فوایدی برای بدن دارد؟
سرکه سیب، در فرایند تخمیر دو مرحله ای تهیه می شود. اسید استیک عامل اصلی فعال سرکه است.اسید استیک دارای مزایای سلامتی مختلفی برای از دست دادن چربی است، که در مدت زمان کوتاهی چربی را در بدن شما به استات و هیدروژن تبدیل می کند.

برخی مطالعات حیوانی نشان می دهد که اسید استیک موجود در سرکه سیب، میتواند با چندین روش باعث کاهش وزن شود:

1.کاهش سطح قند خون:

در یک مطالعه بر روی موش صحرایی نشان داده شده است، که اسید استیک توانایی کبد و ماهیچه ها را برای متعادل نگه داشتن سطح قند خون بالا می برد.

 2. کاهش سطح انسولین :

در تحقیقات مشابه بر روی موش صحرایی اسید استیک همچنین نسبت انسولین به گلیکاگون، که ممکن است باعث سوزاندن چربی شود را بهبود می بخشد.راه و روش رسیدن به لاغری با سرکه سیب
فواید غیر لاغری سرکه سیب
3. بهبود سوخت و ساز و متابولیسم بدن :

مطالعه دیگری بر روی موش های صحرایی تحت تاثیر اسید استیک نشان داد که تولید آنزیم AMPK که باعث افزایش سوزاندن چربی و کاهش تولید چربی و قند در کبد می شود، افزایش می دهد.

 4. کاهش ذخیره سازی چربی:

درمان موش های چاق و دیابتی با افزایش اسید استیک، باعث کاهش وزن و کاهش بیان ژن ها می شود که آنها تاثیر مستقیم بر روی کاهش چربی شکم و چربی کبد دارند.

 5. چربی سوز:

مطالعه ای بر روی موش صحرایی با رژیم غذایی چربی بالا و اسید استیک باعث افزایش میزان قابل توجهی از ژن های مسئول سوزاندن چربی شد.

6.سرکوب شدن اشتها:

مطالعه دیگری نشان می دهد که اسید استات می تواند بر روی قسمتی از مغز که اشتها را کنترل می کند، تأثیر بگذارد. اگرچه نتایج مطالعات حیوانی امیدوار کننده بوده است، اما تحقیقات در مورد انسان ها برای تأیید این اثرات ضروری و لازم است.

 7. احساس پر بودن شکم:

سرکه سیب به تاخیر احساس خالی بودن معده کمک می کند و مصرف کالری را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 8.داشتن نوشیدنی کم کالری:

حدود 100 گرم سرکه سیب، حدود 22 کالری دارد و به این معنی می باشد که نوشیدنی کم کالری است و باعث کاهش وزن می شود. در بخش ورزش و تناسب اندام می خوانید که افزودن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب به یک لیوان آب و نوشیدن آن با شکم خالی در اول صبح او ممکن است که به چربی سوزی شکم کمک کند.لاغری با سرکه سیب چگونه ممکن است؟
سرکه سیب برای لاغری و کاهش وزن
- در یک مطالعه 12 هفته ای، به 144 فرد ژاپنی بالغ، دارای اضافه وزن، تعدادی از آنها روزانه یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و تعدادی 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب داده شد. به آنها گفته شد که رژیم غذایی و فعالیت معمول روزانه خود را ادامه دهند.

 افرادی که روزانه یک قاشق غذاخوری (15 میل )سرکه در روز مصرف کرده بودند، به طور متوسط از مزایای زیر بهره مند شدند:

- کاهش وزن:1 تا 2 کیلوگرم

-کاهش درصد چربی:0/7 درصد

- کاهش سایز دور کمر:1 تا 4 سانتی متر

- کاهش تری گلیسیرید

و اما کسانی که در روز 2 قاشق غذاخوری (30 میل) مصرف کرده بودند، از مزایای زیر برخوردار شدند:

- کاهش وزن:1 تا 7 کیلو گرم

-کاهش درصد چربی:0/9 درصد

- کاهش سایز دور کمر:1 تا 9 سانتی متر

- کاهش تری گلیسیرید:26 درصد

 طبق این مطالعه، یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب به رژیم غذایی روزانه، می تواند به کاهش وزن کمک کند. همچنین می تواند درصد چربی بدن و تری گلیسیرید خون را نیز کاهش دهد.

 این یکی از چند مطالعه انسانی است که اثرات سرکه را در کاهش وزن بررسی کرده اند.اگرچه مطالعات نسبتا دلگرم کننده بوده اند، اما همچنان مطالعات بیشتری لازم است.آیا لاغری با سرکه سیب امکان پذیر است؟
* برای لاغری و کاهش وزن سرکه سیب را چگونه به رژیم غذایی خود اضافه کنیم؟!
یک روش آسان این است که همراه با روغن زیتون برای درست کردن سس سالاد مورد استفاده قرار گیرد ؛ این، به خصوص با سبزیجات برگ سبز، خیار و گوجه فرنگی کارساز خواهد بود.

 

سرکه سیب دارای خواص بینظیریست که یکی از آنها لاغریست برای این امر باید مرتب روزانه به شکلهای مختلف آن را مصرف کرد

دیدگاه0

یک پاسخ ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی با * مشخص شده اند

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بستن

خبرنامه

اشتراک